SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Annemin cinsel sıkıntısı var

Soru Soran Kişi
Okunma: 3175
Babam ile annemin cinsellikleri hakkında bir şekilde bilgi sahibi oldum. Annem 58 babam ise 63 yaşında. Yaşlılarda cinsellik ne derece ve ne kadar yaşanıyor tam olarak normal olan ne bilmiyorum. Ama annem için çekilmez hale geldiğini öğrendim. Bu konuda annemi nasıl bilglendirebilirim.
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Yaşlı insanların cinsel eylemlerde bulunmadıkları yanlış bir bilgidir. Her yaşta cinsel yaşam aktif olarak yaşanabilir. Yaşlı insanların yetersiz, yaşlı, yorgun, çaresiz ve doğal olarak da iktidarsız olduğu da yanlış bir inanıştır. Çiftlerin yaşları, fiziksel sağlıkları, stres düzeyleri, ve cinsel isteklerine göre değişmekle birlikte cinsel yaşamları sağlıklı olarak devam eder. Ancak cinsel ilişki sıklığı değişiklik gösterebilir. Ya da ritmik olarak devam etmeyebilir. Ancak cinsel yaşam süregiden bir süreçtir. Toplum olarak cinselliği yaşlılara yanlış bir algıyla yakıştıramıyor olabiliriz. Bu bir cinsel yanlış inanış yani cinsel mit’tir. Cinsellik, dürtülerle gelen ve yaşam içinde öğrenilip geliştirilen bir süreçtir. Cinselliğin bir bitiş yılı, vakti ya da yaşı yoktur. Ancak yaşla birlikte performans düşebilir hareketler yavaşlayabilir. Kadın ve erkekte uyarılma daha geç olabilir.

Diğer Cinsel İsteksizlik Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım