SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Cinsel isteksizliğimin sebebi eşimin kıskançlığı olabilir mi?

Soru Soran Kişi
Okunma: 2950
ben bursa da yaşan 9 yıllık evli bir bayanım. Daha önce eşimle birlikte bursa da psikologlar ile çift terapisi de aldık. Birçok konuda evliliğimiz olumlu yönde değişti. ama eşimin kıskançlığı konusundaki sorunumuz devam ediyor. evliliğimizde kıskançlık çok sorunlar yaratıyor. Kendimi köşeye sıkıştırılmış gibi hissediyorum. son zamanlarda cinsel isteksizlik gibi bir sorun da yaşamaya başladım. Cinsel isteksizliğimin sebebi eşimin kıskançlığı olabilir mi?
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Günlük yaşamda kıskançlık yaşayan kişiler genellikle bu duygu ile başedemezler. Kıskanılan kişinin kendini kapana kısılmış hissetmesi ile beraber kıskanan kişi de yoğun sıkıntı ve acı çeker. Kıskanan kişi huzursuz, mutsuz ve sürekli karşısındakini suçlar bir ruh hali içindedir. Eşini sürekli kontrol eder takip eder. sürekli kuşkulu sorular sorar. Onu kaybetmekten ve kandırılmaktan, terkedilmekten korkar. Kıskançlık tamamen yok edilemez. ve belirli kıvamda bir kıskançlık ilişkileri renklendirebilir ve karşıdakine " seviliyorum, önemseniyorum " hissi de verebilir. ancak kıskançlığın dozu artıkça bireye sıkıntı, huzursuzluk ve güvenilmiyorum hissi yaratır. Kıskançlığın uygun kıvamını ilişkinin doğası belirler. Eğer kıskançlık çiftlerden birisini rahatsız ediyor durumdaysa kıskançlığın dozunun fazla olduğunu gösteren bir kriter olabilir. ve evliliklerde kıskançlık birçok konuda sorunlar yaratabileceği gibi cinsel sorunlarda yaratabilir. Erkeklerde sertleşme bozukluğu, cinsel isteksizlik, kadınlarda ise; cinsel isteksizlik, orgazm olamama, gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle eşinizle birlikte evlilik ve ilişki terapisi almanızda yarar var.

Diğer Cinsel İsteksizlik Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım