SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

bir dakika sonra istemeden boşalıyorum

Soru Soran Kişi
Okunma: 3713
30 yaşındayım, 5 yıllık evliyim. Penisim eşimin vajinasına girdikten sonra yaklaşık bir dakika sonra istemeden boşalıyorum. Bu illetten kurtulmak için ne yapabilirim ?
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Yeni evlenen ve cinsel deneyimi az olan erkelerde ilk aylarda erken boşalma sık gördüğümüz olağan bir durumdur. Ancak bu durum ilerleyen aylar ve yıllarda da devam ediyorsa destek almanızda yarar olduğunu düşünüyorum. Penis vajinaya girdikten sonra bir dakika içinde, kontrolsüz ve istemsiz olarak boşalmanız, boşalma denetimini kazanamadığınızı gösteriyor. Öncelikle erken boşalmanın iyileşmesi için terapi almanız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Ancak bazı çalışmaları da yaparak erken boşalma refleksi üzerinde denetim sağlayabilirsiniz. Önce acele etmeden, uzun uzun sevişin, tam bir sertleşme olduktan sonra sırtüstü yatın, bütün dikkatinizi penisinizden aldığınız duyumlara odaklayın ve eşinizin üstte olduğu bu pozisyonda cinsel birleşmeye geçin. Boşalma korkusunun içinize ilk düştüğü anda eşinize “dur” diyerek penisinizi vajina içinde hareketsiz tutarak bekleyin, acil boşalma isteğiniz geçene kadar yine makat ve yumurtalıklarınızın olduğu bölgeyi 3 kez sıkın ve çok yavaşça gevşetin, sonra eşinize “başla” diyerek devam etmesini isteyin. Boşalma sürecini kontrol altında tutmak ilk başlarda sıkıntı yaratabilir. Bu nedenle haftada en az 4 kez dur-başla tekniğini uygulayın. Pozisyon değiştirmeden daha yavaş hareket etmek, daha yavaş gidip gelmek, penis başını vajinanın derinliklerine batırarak beklemek, ilişkide penisle dairesel hareketler yapmak gibi tercihleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca kasıklarınızdaki kasları kasma ve gevşetme, ritmik nefes alıp verme metotlarını da kullanın, başaracaksınız. M.A.

Diğer Erken Boşalma Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım