SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Ayıp ayıp konuşmak çok hoşuna gidiyor

Soru Soran Kişi
Okunma: 7554
Nişanlı bir bayanım. Nişanlım 45 yaşında ve benden de oldukça tecrübeli. Ben ilk birlikte olduğumuzda çok fazla kanama yaşadım. İlk birlikteliğimdi. Ve acı hissim çok yüksekti. 3 saate yakın aralıklarla kanamam devam etti. Şu an herhangi bir kanama veya acı yara vb bir şey yok ama ilk gece çok endişelendim. Maalesef ki nişanlım da cinsel tecrübesi olmasına rağmen bana pek nazik davranmadı. Sorum 2 tane. Lütfedip aydınlatırsanız çok memnun olurum. 1. Kanamamın fazla olması neden olabilir? İlk birleşmeden sonra 2 kere daha denedik ve ben hem kasıldım hem de vajinamda ve içerisinde birleşme sırasında çok acı hissettim. 2. Nişanlım yurtdışında, seks konusunun çok serbest olduğu bir ülkede yaşamakta. Fazlalıkla kız arkadaşı olmuş ve sekse çok önem veriyor. Orada yaşanılan rahatlıktan dolayı ona göre seks çok önemli bir şey. Bende sanki biraz daha kalıplara sıkışmış tabulu bir cinsellik anlayışı var galiba. Günde 4 hatta 5 kez birlikte olabildiğini ve birleşme isteğinin fazla olduğunu sürekli tekrarlıyor. Ayrıca fanteziler ve değişik tatmin çeşitleri ile ilgili de ben ona pek cevap veremeyecek gibiyim. Bana tuhaf ve ayıp geliyor. Sizden bana bu konuda da kısaca bilgi vermenizi rica ederim. Kendimi kimi zaman vajinismus gibi de düşündüm. Belki cahillikten. Cinsel fanteziler ve erkeklerin cinselliğe daha fazla düşkün olması normal midir? Ayıp ayıp konuşmak çok hoşuna gidiyor. Ben ne yapabilirim? Teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel hayat için, cinselliğe bakış açınızın nasıl olduğu çok önemlidir. Toplumumuzda genellikle kadınlar cinsellikten uzak tutularak ve cinselliğin ayıp, günah ve yasak olduğunu öğrenerek büyürler. Cinselliği doğal görmezler ve cinsellikten zevk almak sadece erkeklere mahsus bir durummuş gibi düşünürler. Oysaki erkekler kadar kadınların da cinsellikten zevk almaya hakkı vardır ve cinsellik kadın için acı verici bir eylem değildir. Nişanlınızla ilk ilişkinizde aşırı kanamanızın olması normal bir durum değildir, çünkü ilk ilişkide eğer kadın rahatlamış ve gevşemişse, yeterli ön sevişme yapılmışsa ve kadının vajinası yeterince ıslanmışsa acı, ağrı ve kanama olmaz. Sizin kanama yaşamanızın nedeni bir takım korku ve kaygılarınızdan dolayı ilişki sırasında kendinizi kasmanız ve nişanlınızın da sert davranmış olması olabilir. Öncelikle nişanlınızla açık açık konuşmalı, korku ve endişelerinizi onunla paylaşmalısınız. Onun sizden beklentileri olduğu gibi, sizin de ondan istek ve beklentileriniz olacaktır. Cinsellik konusunda istek, beklenti ve arzularınızı onunla paylaşın, size daha anlayışlı davranmasını isteyin, sizin duygularınıza ve düşüncelerinize önem vermesini ve saygı duymasını istediğinizi belirtin. Bu endişelerinizi içinizde saklamak yerine nişanlınızla paylaşmak en doğrusu olacaktır. Zamanla sizde cinselliğe alışacak, zevk alan ve veren bir kadın haline geleceksiniz, rahat olun. Çünkü cinsellik öğrenilebilen bir davranıştır. M. Y.

Diğer Cinsellik Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım