SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Cinsel isteğimi nasıl artırabilirim

Soru Soran Kişi
Okunma: 4283
Mrb sayın hocam, ben 7 yıllık evliyim ve 35 yaşındayım. Kimi zaman cinsel olarak isteksizlik yaşıyorum. Eşimle zaman zaman tartışmalarımız olsa da genel olarak uyumluyuz. Ama benim cinsel isteğim eşimle aramız normal olduğu zamanlarda daha iyi oluyor. Cinsel isteğimi nasıl artırabilirim acaba?
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Bireylerin cinsel ilişkiye girme sıklığını belirleyen birçok faktör vardır. Cinsel isteksizlik durumsal öğelere bağlı olarak geliştiğinde nedenleri daha farklı olabilmektedir. Durumdan duruma değişebilen cinsel isteksizlik nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Eş cinsel fantaziye uygun düşmeyebilir. Eş cinsel ilişki için ön hazırlık sürecinde gönülsüz ve isteksiz görünebilir. Eşlerden biri diğerine veya her ikisi birbirlerine kızgın veya düşmanca davranabilirler. Cinsel ilişki için uygun ortam veya durum bulunmayabilir. Eşlerden birisi cinsellikle ilgili olumsuz fantaziler geliştiriyor olabilir. Bir başka partnerin varlığı buna neden olabilir. Sürekli aynı pozisyon ve cinsel ilişki esnasında yaşanan monotonluk cinsel isteksizlik yaratabilir. Yetersiz cinsel uyarı veya eşlerden birisinin isteksiz tavırları cinsel isteksizliğe neden olabilir. Depresyon gibi ruhsal hastalıklar veya kullanılan bazı ilaçların yan etkileri olarak da cinsel isteksizlik yaşıyor olabilirsiniz. Daha doyumlu bir cinsel yaşam için eşler arasında yaşanan evlilik sorunları çözümlenmelidir.

Diğer Cinsel İsteksizlik Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım