SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Yeni evliyiz ve eşimin sertleşme sorunu var

Soru Soran Kişi
Okunma: 8545
Merhaba şahin hocam, biz bursa yıldırım da yaşıyoruz. eşimle 1 haftadır evliyiz ve eşimin sertleşme sorunu olduğu için ilişkiye henüz giremedik. Eşimle sevişirken sertleşme oluyor ama tam cinsel ilişkiye girmek üzereyken sertleşmesi kayboluyor. Bu durum hep böyle mi devam edecek. Eşimin iktidarsızlık sorunu yaşadığını düşünüyorum. Biz gerçekten evli kalabilecekmiyiz bilmiyorum. Lütfen yardım edin.
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik İlk gece ve ilk ilişki yani gerdek gecesi erkek ve kadın için bir travma haline gelebiilyor. Kadın ve erkeğe büyük yükler getirebiliyor.ilk cinsel ilişkiye girecek olan bayan acı, ağrı ve kızlık zarına yönelik olumsuz duygular ve beklentiler için de olabiliyor. Erkek ise; erkekliğinin ispatı olarak içeriye girmeye odaklanmakta ve bu süreç içinde performansına yönelik kaygılar geliştirebilmektedir. Böyle olunca da penis odaklı sevişme yaşanmak istenir. Bu şekilde başlayan cinsel birliktelikte erkek baştan kaybeder. Ve sertliğini kaybeder. Bu durumu normal olarak karşılıyoruz. Çünkü cinsellik mekanik bir süreç değildir. Eşinizin rahat ve gevşemiş olmalı ve sevişme ve zevk alma odaklı olarak sevişmeyi önemsemelidir. İçeriye giriş odaklı olmak yerine sevişmenin verdiği hazza odaklanmalıdır. Gerekirse bursa da cinsel terapist ile görüşmesinde yarar olduğunu düşünüyorum.

Diğer İktidarsızlık Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım