SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Çok mastürbasyon yapıyorum

Soru Soran Kişi
Okunma: 6669
ben mastürbasyon konusunda bir soru sormak istiyorum. 22 yaşındayım ve zaman zaman çok mastürbasyon yapıyorum. zararlı mıdır ? bir de mastürbasyonu hızlı yapıyorum bir sakıncası olur mu ?
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Mastürbasyon yapan özellikle ergenler arasında yanlış bir inanış vardır. Bu inanışa göre mastürbasyonu hızlı hızlı yapmak gerekir. Ancak bu inanış yanlış olduğu gibi erkeğin ilerleyen yıllarında erken boşalmasının da nedeni olabilir. Mastürbasyonu hızlı yapmanın nedeni yer ve zamanın uygun olmaması ise uygun yer ve zamanı değerlendirmek daha doğru olacaktır. Haz almaya odaklı mastürbasyona yapmak ise erkeklerin boşalma üzerindeki denetimini güçlendirmesi açısından önemlidir. Mastürbasyonu yapmak zararlı değildir. Uzun yıllar sık sık mastürbasyon yapılması ilerleyen yıllarda bir açıdan karşı cins ilişki deneyimi konusunda zorluk yaratabilir. Ancak bu durum mastürbasyon yapmanın zararlı olduğu anlamına gelmez.

Diğer Cinsellik Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım