SORU SOR

CİNSEL BİLGİ DANIŞMANLIK HATTI: 0(224) 451 6551

Cinsel isteğimde önemli derecede azalma oldu

Soru Soran Kişi
Okunma: 2810
Ben Menopoza girdim. Eşimde yaşlı sayılır. Cinsel isteğimde önemli derecede azalma oldu. Eşim de de bunu gözlemledim. Bazen o da boşalamıyor. Bu normal midir ?
Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik Kadınların ve erkeklerin yaşlandıkça fark edecekleri bazı belirgin değişiklikleri vardır. Erkeğin ereksiyonu sağlaması ve kadının kayganlığı sağlayacak sekresyonu salgılaması daha uzun zaman alabilecektir. Aynı zamanda daha az akıntı salgılanacaktır. Yaşlı erkekler ereksiyonu daha uzun süre saklayabilirlerken daha uzun süre boyunca ilişkiyi sürdürürler. Boşalmayı denetim altında tutma becerileri gençlere göre daha iyidir. Bununla beraber boşalmanın kaçınılmaz olduğu duygusunu yaşayamayabilirler. Kimi zaman da boşalamayabilirler. Vücudunuz yaşlandıkça ondan beklentileriniz de azalmaya başlayacaktır. Yaşlı erkeklerde sertleşmeyi oluşturma süreci daha uzun bir zaman aldığı için ön sevişme birçok çift için daha rahatdaha duygusal bir etkileşim haline gelir. Yaşlı Kadınlarda vajinal duvar zarının inceliği yüzünden ilişkiye girmek yaşlı kadınları rahatsız edebilir. Değişikliklerin olmasına rağmen cinsel arzu yaşla birlikte azalabilir ama kaybolmaz. Bazı araştırmalara göre kadın ve erkeklerin 70 yaşlarında cinsel olarak hala aktif olduğunu göstermektedir. E.B.

Diğer Cinsel İsteksizlik Soru Cevapları

Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı

© 2021 Tüm Hakları Saklıdır Bursa Cinsel Terapi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel Terapi, Cinsel İsteksizlik. Site: 3 Ünlem Tasarım